ESD5V3U2U-03F H6327
Manufacturer:
Infineon
Mfr.Part #:
ESD5V3U2U-03F H6327
Datasheet:
Description:
TVS Diodes TSFP-3 SMD/SMT Working Voltage:5.3 V Breakdown Voltage:6 V Clamping Voltage:12 V Polarity:Unidirectional
ParameterValue
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-40 °C
RoHSCompliant
Clamping Voltage12 V
Number of Channels2
PackagingReel
Working Voltage5.3 V
Peak Pulse Current3 A
Breakdown Voltage6 V
PolarityUnidirectional
Diode Capacitance0.6 pF